Anna Kwiecińska-Pastuszka
tel. 669 366 366, 698 37 93 70
Kielce, ul Zagnańska 78A/U1
Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie, bo już w latach siedemdziesiątych francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej. Jest ona sposobem na doraźne nawodnienie i odżywienie skóry, wypadanie włosów i powstawanie cellulitu dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda i brzuch.
Zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej
Mezoterapia:
Składniki wykorzystywane w trakcie mezoterapii, w tym nieusieciowany kwas hialuronowy, odżywiają skórę doraźnie i rozpadają się w skórze w ciągu kilkunastu dni, dlatego zabieg ten przeznaczony jest dla Pacjentów cierpliwych i świadomych zasad, iż procesy regeneracji i przebudowy skóry wymagają czasu oraz odpowiedniej higieny życia – właściwej pielęgnacji skóry.
Przebieg zabiegu
Zabiegi może wykonywać tylko lekarz manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki. W mezoterapii stosowane są obecnie gotowe produkty zamknięte w sterylnych ampułkach lub ampułkostrzykawkach. Mieszanina kilku substancji rewitalizujących i regenerujących nazywana jest koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane przez lekarza w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.
Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu - od 6 do 72 godzin.
Nakłucia są średnio bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.
Wskazania do mezoterapii
Zalety mezoterapii
Częstotliwość zabiegów
Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest stale. Początkowo wykonuje się zabieg co 10-14 dni przez dwa miesiące, potem należy robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu.
Przygotowania do mezoterapii
Niedogodności mogące wystąpić w trakcie zabiegów
Przeciwskazania do mezoterapii
Zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej
Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna - grubość skóry wynosi w tej okolicy 0,4mm, podczas gdy w innych rejonach jest często cztery razy grubsza. Dodatkowo zredukowana jest grubość tkanki podskórnej, jak również występuje niewielka ilość gruczołów łojowych, powodując szybsze wysuszanie, a co za tym idzie szybsze pojawianie się zmarszczek w tym rejonie.
Wskazania do zabiegu:
Efekty:
Przed zabiegiem:
Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.
Przebieg zabiegu:
Zabieg polega na podaniu odpowiednich preparatów tuż pod powierzchnię skóry za pomocą bardzo cienkiej igły. Dla komfortu pacjenta stosujemy krem znieczulający. Czas trwania zabiegu ok 30 minut.
Po zabiegu:
Zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej
Mezoterapia owłosionej skóry głowy. Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy - takich jak dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje wzmocnienie cebulki włosa oraz zahamowanie ich wypadania.
Wskazania:
Wypadanie włosów na skutek chorób, ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji, przekwitania
Opis zabiegu:
Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu wgłąb skóry substancji aktywnych stymulujących regenerację włosów.
Częstotliwość zabiegów:
Zazwyczaj są to minimum 4 -5 zabiegi w odstępach około 7-14 dni, następnie 2-3 sesje podtrzymujące raz na kilka miesięcy, w zależności od potrzeb.
Mezoterapia może stanowić uzupełnienie leczenia farmakologicznego.
Dermaheal HL
Dermaheal HL to produkt do mezoterapii działający regenerująco oraz zapobiegający wypadaniu włosów.Wspomaga odrastanie włosów, poprzez rewitalizację cebulek włosowych i stymulację krążenia. Zapobiega problemom skóry głowy i zwiększa gęstość i grubość włosów. Stymuluje i wzmacnia cebulki włosa. Nawilża i odżywia włosy oraz skórę głowy.
Zawiera 56 aktywnych składników: 13 witamin, 24 aminokwasy, 5 minerałów, 4 koenzymy, 4 kwasy nukleinowe, 2 czynniki redukujące, 4 peptydy biomimetyczne.
PEPTYDY:
DECAPEPTIDE-4 (CG-IDP2):
wzmacniawłosy, stymulująccebulki do produkcjidługichtrzonówwłosa
ACETYL DECAPEPTIDE-3:
rewitalizujecebulkiwłosoweregenerująckomórkiwłosa
OLIGOPEPTIDE-24 (KERAMIN 1):
Stymulujeproliferację imigrację komórekwłosowych
COPPER TRIPEPTIDE-1 (CG-PEPTYD MIEDZI):
wzmacniawłosyistymulujecebulki do budowytrzonuwłosa, wspomagakrążeniewskórzegłowyiregenerujecebulkiwłosowe
Osocze
Zabiegi wykonuje lekarz medycyny estetycznej
Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia jest mezoterapia włosów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pobieranych z krwi pacjenta. Na czym dokładnie polega ten zabieg i dla kogo jest przeznaczony?
Jedną z najskuteczniejszych metod stymulacji wzrostu silnych i mocnych włosów jest mezoterapia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy odpowiednim preparatem, dostosowanym do potrzeb pacjenta. Wstrzykiwane pod skórę specjalnych koktajli zawierających witaminy, aminokwasy i mikroelementy pozwala odnawiać i regenerować słabe, szare i cienkie włosy. Koktajle z peptydami działają odżywczo, stymulując je do wzrostu. W efekcie włosy stają się mocniejsze, zregenerowane, grubsze, gęstsze, bardziej nawilżone i lśniące. Aby rezultaty mezoterapii z użyciem koktajli były trwałe i widoczne, należy wykonać serię 3-5 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.
Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego
Mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego jest terapią wskazaną zarówno dla osób z łysieniem plackowatym, jak i z włosami wyjątkowo słabymi, wymagającymi silnego odżywienia. Koncentrat bogatopłytkowy uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Po znieczuleniu miejscowym skóry głowy i pobraniu krwi próżniowo do próbówek krew zostaje poddana wirowaniu w medycznej wirówce laboratoryjnej. Uzyskane osocze bogatopłytkowe będzie pobudzać cebulki do wytwarzania nowych włosów. Lekarz wciąga preparat do strzykawki i ostrzykuje nim skórę głowy pacjenta.
Nie jest to zabieg bezbolesny, ale krótki. Jednorazowa wizyta trwa od 10 do 15 minut. Po jednym dniu nie widać już ukłuć igły i można spokojnie iść do pracy. Po mezoterapii osoczem bogatopłytkowym odrastają nowe i mocniejsze włosy, jest ich też więcej niż było wcześniej – z jednej cebulki wyrasta więcej niż jeden włos. W efekcie zabieg powstrzymuje wypadanie włosów i hamuje proces łysienia. Na rezultaty trzeba jednak nieco poczekać, ponieważ proces odrostu nowego włosa trwa 3 miesiące. Dla najlepszych efektów wskazane jest wykonanie serii 3 zabiegów co 2 miesiące.
Zabieg mezoterapii jest obecnie najbardziej skuteczną nieinwazyjną metodą leczenia łysienia. Komórki macierzyste pobudzają nawet uśpione cebulki do produkcji włosów i przy odnowie komórkowej są w stanie wywołać powstawanie nowych cebulek włosowych.
Kto może poddać się mezoterapii włosów?
Zabiegom mezoterapii osoczem bogatopłytkowym i komórkami macierzystymi mogą poddać się wszyscy z wyjątkiem osób z niektórym chorobami układu krwionośnego. U takich ludzi przeszkodą może być problem z pobraniem wystarczającej ilości krwi, potrzebnej do wykonania zabiegów. Takie ryzyko istnieje, kiedy pacjent ma słabe i schowane żyły. Krew pacjenta może też mieć bardzo małe stężenie komórek macierzystych, przez co nie jest możliwe zebranie odpowiedniej ich ilości i wykonanie mezoterapii z ich użyciem.